Leczenie zachowawcze

Zapobieganiem powstawaniu próchnicy, leczeniem już powstałych ubytków oraz dbaniem o estetyczny wygląd zębów zajmuje się dział stomatologii – leczenie zachowawcze.

Nieskazitelnie piękny i zdrowy uśmiech naszych Pacjentów uzyskujemy dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie stomatologii oraz dzięki stosowaniu najwyższej klasy materiałów i narzędzi.

Na pierwszorazowej wizycie wykonujemy zdjęcie zębów aparatem fotograficznym oraz zdjęcie pantomograficzne, które zostają umieszczone w dokumentacji medycznej. Na ich podstawie tworzymy i omawiany z pacjentem plan leczenia.

Każda kolejna wizyta przebiega zgodnie z przedstawionym planem, a po zakończonym leczeniu rekomendujemy kontrole profilaktyczne co 6 miesięcy, aby mieć pewność, że z efektami leczenia nie dzieje się nic niepokojącego. Działamy w myśl zasady- lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Jak przebiega leczenie zachowawcze w Grudzińscy Stomatologia?

Aby zapewnić najwyższy komfort i zniwelować jakikolwiek ból przy opracowywaniu zęba, naszym Pacjentom podajemy znieczulenie miejscowe.

Ubytki są opracowywane za pomocą narzędzi renomowanych marek, dzięki czemu możemy zapewnić precyzyjne, skuteczne oraz najmniej inwazyjne leczenie próchnicy.

Wypełnienia, których używamy do rekonstrukcji i odbudowy koron zęba są wykonane z najwyższej klasy materiałów. W połączeniu z doświadczeniem i profesjonalizmem naszych lekarzy uzyskujemy wspaniałe efekty. Powstałe rekonstrukcje są trwałe i precyzyjnie, a przy tym zachowują pełną funkcjonalność z równoczesną dbałością o estetyczny wygląd. Zęby mają odpowiedni kolor, kształt a przede wszystkim wyglądają naturalnie.

To wszystko w połączeniu z rodzinną atmosferą kliniki sprawia, że leczenie jest skuteczne, bezpieczne i odbywa się w bardzo komfortowych warunkach

Precyzja, skuteczność i najmniej inwazyjne leczenie dzięki doświadczeniu i pracy na światowej klasy narzędziach i materiałach, renomowanych marek

FAQ

Ból, a dokładnie jego odczuwanie jest sprawą subiektywną. W Grudzińscy Stomatologia bardzo się staramy, aby każda wizyta przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze. Zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, aby Pacjent nie odczuwał bólu w chwili opracowywania ubytku.

Tak. Zarówno zabiegi profilaktyczne jaki i leczenie stomatologiczne w znieczuleniu miejscowym jest bezpieczne. Najlepszym okresem na planowanie leczenia jest II trymestr ciąży.