Implantologia

Współczesna implantologia jest podstawą i standardem leczenia w uzupełnianiu braków zębowych. Jest bezpieczna, przewidywalna i daje najlepsze możliwości na odtworzenie brakującego korzenia zęba.

Co to jest implant zębowy?

Jest to metalowy, mikroskopijny wszczep kostny najczęściej wykonany z tytanu. Ma kształt śruby a jego powierzchnia jest tak przygotowana, aby perfekcyjnie zintegrować się z tkankami twardymi szczęki i/lub żuchwy. Idealnie naśladuje korzeń naturalnego zęba.

Bezpieczeństwo i trwałość wykonywanych zabiegów implantologicznych zapewnia doświadczenie naszych lekarzy implantologów. Wiedza nieustannie zdobywana podczas specjalistycznych szkoleń, wysokospecjalistyczne narzędzia oraz wysoka jakość materiałów jakie stosujemy w klinice gwarantuje rzetelność wykonywanych zabiegów.

Przed wykonaniem zabiegu implantacji w klinice Grudzińscy Stomatologia wykonujemy szereg specjalistycznych badań, aby maksymalnie zadbać o Państwa bezpieczeństwo. Nasi pacjenci poddawani są pełnej procedurze przygotowawczej. Kierujemy ich na badania krwi, wykonujemy trójwymiarową tomografię komputerową (CBCT), wykonujemy szablon chirurgiczny i po analizie wyników tworzymy szczegółowy plan leczenia oraz plan zabiegu, który skrupulatnie przedstawiany Pacjentowi.

Gwarancja profesjonalnego i bezbolesnego zabiegu wykonanego na najwyższym, światowym poziomie.

Przebieg procesu implantacji składa się z dwóch etapów:

  1. Etap leczenia chirurgicznego

Sam zabieg trwa od 20 min do 1,5 godziny w zależności od ilości wszczepianych implantów oraz wykonywanych innych, dodatkowych zabiegów. Po zabiegu zakładane są szwy, które standardowo zdejmujemy po około 10-14 dniach.

  1. Etap odsłonięcia implantów i umieszczania śrub gojących

Okres wygojenia się dziąsła po odsłonięciu implantu trwa około 2-3 tygodnie. Zakładany jest również łącznik tymczasowy i korona tymczasowa, aby estetycznie, a przede wszystkim prawidłowo ukształtować dziąsło pod ostateczną koronę porcelanową. Ten czas jest również potrzebny do przyzwyczajenia się tkanki kostnej do obciążenia przez implant. 

Część protetyczna

Wykonujemy prace protetyczne od  pojedynczych koron poprzez mosty, aż do protez całkowitych, które są oparte na implantach. Dzisiejsze metody implantologii oraz nowoczesne technologie dają bardzo dużo możliwości odbudowy braków zębowych. Nasz doświadczony zespół z pewnością przedstawi najlepsze możliwe rozwiązania dopasowane do Państwa potrzeb.

FAQ

Implanty są najdoskonalszą formą uzupełnień braków zębowych. Swoje idealne właściwości zawdzięczają temu, że są biokompatybilne, funkcjonują jak prawdziwe, naturalne zęby i otwierają drogę do wielu rozwiązań z dziedziny protetyki.

W naszej klinice robimy wszystko, aby każdy zabieg przeprowadzany był w jak najbardziej komfortowych warunkach dla Pacjenta. Zabieg implantacji wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu związanego z bólem. Po zabiegu wystawiamy receptę na antybiotyk oraz środek przeciwbólowy. Pacjent dostaje szczegółowe zalecenia pozabiegowe oraz zimny okład.