Leczenie stomatologiczne dzieci

Duże doświadczenie i sukcesy w pracy z dziećmi sprawiają, że naszych najmłodszych Podopiecznych traktujemy naprawdę bardzo wyjątkowo. Nie tylko leczymy, ale przede wszystkim edukujemy i zapobiegamy problemom stomatologicznym. Tak właśnie wygląda leczenie stomatologiczne dzieci w naszej klinice.

Na rutynowe kontrole do naszej kliniki zapraszamy dzieci od 2 roku życia i rekomendujemy wizyty co 4 miesiące, aby mieć pewność, że z zębami nie dzieje się nic niepokojącego. Na wizytach kontrolnych dbamy oto, by nie doprowadzić do problemów wymagających inwazyjnego i długotrwałego leczenia.

Zęby mleczne

Zęby mleczne są bardzo ważne i mają wpływ na cały organizm oraz na rozwój i jakość zębów stałych.

 Ze względu na swoją specyfikę, są mniej zmineralizowane przez co są bardziej narażone na różnego rodzaju choroby.

Zbilansowana dieta, umiejętne szczotkowanie i nitkowanie pod czujnym okiem dorosłego oraz regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym, to klucz do pięknych i zdrowych zębów.

Kompleksowo zajmujemy się zębami mlecznymi oraz stałymi, dopiero się wyżynającymi.

Pierwsza wizyta dziecka u stomatologa

Bardzo  ważna jest pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym. Miła atmosfera, cierpliwość oraz odpowiednie podejście naszych doświadczonych lekarzy do najmłodszych Pacjentów będzie rzutowało na całe przyszłe życie naszego malucha.

Wizytę adaptacyjną zawsze przeprowadzamy w formie zabawy. Dziecko zapoznaje się z miejscem, sprzętem stomatologicznym oraz narzędziami w sposób bardzo przystępny i przyjazny. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby gabinet stomatologiczny wywoływał tylko przyjemne i pozytywne skojarzenia.

FAQ

Podstawą jest higiena zarówno wyżynających się zębów stałych jak i mlecznych.

Zaniedbania w czyszczeniu mogą doprowadzić  do rozległej próchnicy z powikłaniami. Należy pamiętać, aby kontrolować technikę szczotkowania zębów naszych dzieci. One same często nie mają umiejętności manualnych pozwalających na dokładne mycie wszystkich zębów, w szczególności tych, które dopiero się wyżynają. Należy również w razie potrzeby skonsultować się ze specjalistą ortodoncji, aby w porę zareagować na ewentualne nieprawidłowości w ustawieniu zębów.

Nieprawidłowa higiena, nieodpowiednie nawyki żywieniowe oraz urazy zębów mlecznych, które uszkadzają zawiązki zębów stałych to niektóre z czynników niekorzystnie wpływających na zęby.