Ortodoncja

Dzisiejsza nowoczesna ortodoncja daje możliwości prostowania zębów w bardzo dyskretny, ale niezwykle skuteczny sposób. Bez stawiania granic wiekowych możemy zaproponować naszym Pacjentom leczenie w celu uzyskania pięknego i prostego uśmiechu.

W Grudzińscy Stomatologia korzystamy z najnowocześniejszych metod przywracania harmonii w ustawieniu zębów i stosujemy system niewidocznych, wygodnych i skutecznych nakładek Clear Aligner.

Zalety Clear Aligner:

 • Niewidoczny,
 • Komfortowy,
 • Biokompatybilny,
 • Wygodny,
 • Estetyczny,
 • Brak elementów metalowych,
 • Brak dodatkowych mocowań na zębach,
 • Możliwość zdejmowania podczas posiłków,
 • Łatwy w utrzymaniu czystości.

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej wykonywane są przez kompetentnego, doświadczonego lekarza ze specjalizacją z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej i stomatologicznej.

Jak wygląda leczenie?

 1. Konsultacja

Lekarz podczas wizyty ocenia, czy wada zgryzu kwalifikuje się do zastosowania leczenia nakładkami. Jeżeli tak to już na pierwszej wizycie pobierane są wyciski diagnostyczne, na podstawie których wykonywany jest odpowiedni model.

 1. Precyzyjna analiza cyfrowa

Planujemy na tym etapie (na podstawie gotowego modelu) zakres przesunięć zębów oraz czas leczenia.

 1. Przedstawienie planu leczenia

Już na drugiej wizycie lekarz może przedstawić szczegółowy plan leczenia nakładkami a także poinformuje o długości trwania leczenia oraz przedstawi koszty.

 1. Leczenie

Zestaw trzech nakładek użytkowany jest przez pierwszy miesiąc terapii. Szyna Soft, Medium i Hard. Po tym okresie, lekarz przy pomocy modeli kontrolnych jest w stanie precyzyjnie określić zakres przesunięć i zaplanować kolejny zestaw szyn od dalszego prostowania uśmiechu.

 1. Stabilizacja zębów
  Nowa pozycja zębów wymaga odpowiedniego ustabilizowania. Okres retencji jest bardzo ważny w procesie leczenia wad zgryzu. Lekarz prowadzący szczegółowo instruuje Pacjenta i wyjaśnia mu metody utrzymania efektów leczenia.

FAQ

Nie. Nakładki są tak zaprojektowane, że ich konstrukcja pozwala na swobodne mówienie i uśmiechanie się. Przyzwyczajenie się do ich obecności w jamie ustnej może jednak zająć kilka dni.

Wszystko zależy od etapu oraz aktualnie użytkowanej nakładki: Soft – 1 tydzień,  Medium – 1 tydzień, Hard – około 2 tygodni. Po okresie noszenia szyny Hard, należy zgłosić się do lekarza na wizytę kontrolną i pobranie wycisków w celu wykonania kolejnego kompletu nakładek.

Leczeniem ortodontycznym
w naszej klinice zajmują się: