Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna

Leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic do niej przyległych w Grudzińscy Stomatologia zajmuje się chirurgia stomatologiczna. W naszej klinice ten dział zajmuje ważne miejsce i odpowiedzialni są za niego lekarze z długoletnim doświadczeniem oraz mistrzowskimi umiejętnościami.

Nasza doskonale wyposażona sala operacyjna oraz wysokiej klasy sprzęt do zabiegów chirurgicznych, umożliwia nam przeprowadzenie najbardziej skomplikowanych zabiegów. Pracujemy w oparciu o sprawdzone światowe procedury medyczne. Nasi Pacjenci mogą mieć pewność, że znajdują sią pod fachową opieka lekarską.

Zabiegi w znieczuleniu ogólnym

Wszystkie zabiegi chirurgiczne wykonywane są w skutecznym znieczuleniu miejscowym lub znieczuleniu ogólnym, w asyście lekarza anestezjologa. Osłonę antybiotykową zalecamy Pacjentom obciążonym chorobami współistniejącymi. W naszej klinice włączamy również hiloterapię, czyli chłodzimy miejsce okołozabiegowe zimnymi okładami. 

Niezwykle istotna dla zespołu Grudzińscy Stomatologia jest atmosfera, która towarzyszy nam podczas zabiegów chirurgicznych. Doskonale zdajemy sobie sprawę jakie emocje towarzyszą naszym Pacjentom przed podjęciem decyzji o poddaniu się samemu zabiegowi, jak również przed podjęciem leczenia na fotelu stomatologicznym. Najważniejszym dla nas jest aby nasi Pacjenci podczas całego procesu leczenia czuli się bezpiecznie i komfortowo.

Nasi chirurdzy wykonujący zabiegi w klinice mają ogromne doświadczenie zarówno w procedurach przeprowadzanych w znieczuleniu miejscowym, jak również w leczeniu trudnych i nietypowych przypadków.

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej wykonywane są przez kompetentnego, doświadczonego lekarza ze specjalizacją z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej i stomatologicznej.

Świadczymy specjalistyczne zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej:

  • ekstrakcje zębów,
  • plastyka przedsionka jamy ustnej,
  • resekcje,
  • hemisekcje,
  • usuwanie zębów zatrzymanych.

Według dzisiejszych badań, aż 43% Polaków cierpi na dentofobię, czyli strach przed dentystą, która często wynika z własnego zaniedbania oraz nieodbywania regularnych wizyt kontrolnych.

Wychodząc na przeciw naszym Pacjentom, oferujemy leczenie w znieczuleniu ogólnym. Nie będzie w tym odrobiny przesady, jesteśmy jedyną kliniką stomatologiczną w okolicy Bielsko-Białej, która wykonuje zabiegi w znieczuleniu ogólnym.

Dzięki leczeniu w znieczuleniu ogólnym Pacjent nie odczuwa bólu podczas zabiegu, proces rekonwalescencji jest o wiele krótszy niż w przypadku podjęcia leczenia bez znieczulania, a zabiegi są znacznie mniej obciążające dla zdrowia Pacjenta. 

FAQ

Usunięcia zęba ósmego jest konieczne, gdy wyrósł nieprawidłowo, nie ma szans na prawidłowe wyrżnięcie lub powoduje przemieszczanie się innych zębów. Odwlekanie ekstrakcji, czy zabiegu zęba zatrzymanego, może spowodować pojawienie się stanu zapalnego, a także migreny czy bólu w stawach skroniowo-żuchwowych. Nieprawidłowe wyrastanie zębów ósmych może również skutkować pojawieniem się ubytków próchnicowych oraz tworzeniem się kieszeni kostnych, które wywołują ból.

Zabieg usunięcia ósemek wykonujemy w znieczuleniu miejscowym i jest ono wystarczające, aby przeprowadzić ten zabieg bezboleśnie.