Diagnostyka stomatologiczna

Grudzińscy Stomatologia to profesjonalne podejście lekarzy do Pacjenta, kompleksowe, trwałe leczenie, które jest dla nas równie ważne jak wywiad ogólny i rzetelna diagnostyka stomatologiczna .

W naszej klinice przykładamy szczególną uwagę do badań, które umożliwiają nam pełną ocenę zdrowia Pacjenta i zaproponowania mu najskuteczniejszej i najbardziej odpowiedniej metody leczenia.

W stomatologii wyróżniamy dwa etapy diagnozowania naszych Pacjentów:

  • Wywiad ogólny połączony z badaniem wewnątrzustnym.
  • Badania radiologiczne.

Podczas pierwszej konsultacji w naszym gabinecie, sprawdzamy stan zdrowia jamy ustnej. Oprócz zmian próchnicowych oceniamy również stan zdrowia błony śluzowej, dziąseł i przyzębia.

Nowoczesna diagnostyka jest ważna i pomaga w prawidłowym rozpoznaniu chorób jamy ustnej oraz w odpowiednim zareagowaniu lekarza stomatologa na pojawiające się niepokojące objawy.

Ocena zdrowia jamy ustnej to:

  • wywiad z pacjentem, badanie przyzębia i tkanek twardych zęba,
  • badanie stanu dziąseł oraz błony śluzowej jamy ustnej,
  • badanie węzłów chłonnych; badania stawów skroniowo-żuchwowych.

W każdym gabinecie nasi lekarze maja do dyspozycji  nowoczesne kamery wewnątrzustne, które precyzyjnie potrafią wychwycić nawet najmniejszą nieprawidłowość w jamie ustnej Pacjenta. Dzieje się to dzięki dużemu powiększeniu na jakie pozwala urządzenie w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem naszych lekarzy specjalistów.

Kamera wewnętrzna sprawia, ze dużo łatwiej możemy się komunikować z Pacjentem. Na podstawie obrazu na monitorze jesteśmy w stanie bardzo szczegółowo wyjaśnić problem stomatologiczny i zaproponować optymalny tok leczenia dobrany idealnie do potrzeb Pacjenta.

Badania radiologiczne

Obrazując zęby możemy wykryć próchnicę w miejscach niewidocznych gołym okiem np. na powierzchniach stycznych zębów.  Na zdjęciu RTG próchnica uwidacznia się jako przejaśnienie na tkankach twardych zęba co pozwala na łatwiejsze i skuteczniejsze diagnozowanie stomatologiczne w naszej klinice.

Dzięki ocenie radiologicznej możemy bardzo szczegółowo przeanalizować układ zębów oraz wszelkie zmiany patologiczne (torbiele, nowotwory), możemy także dokładnie ocenić przebieg kanałów zęba pod kątem ewentualnego leczenia kanałowego.

Najwyższej jakości sprzęt diagnostyczny pozwala na wykonanie bezinwazyjnych oraz bezbolesnych badań naszym Pacjentom.